Tipy na výlety


HRAD KARLŠTEJN

Vzdálenost od hotelu: 400 m

Tento středověký gotický hrad se nachází přibližně 30 kilometrů jihozápadně od Prahy, v chráněné krajinné oblasti Český kras. V průběhu roku Karlštejn nabízí 3 prohlídkové okruhy s průvodcem, organizuje celou řadu kulturních a společenských akcí, jako jsou divadla, koncerty, výstavy a podobně. Nemůžeme opomenout tradiční královský průvod či slavné vinobraní.

WAX MUSEUM KARLŠTEJN

Vzdálenost od hotelu: 300 m

Navštivte Wax muzeun na Karlštejně a odneste si nezapomenutelný zážitek. Začněte prohlídku při 70 metrů vysokém kaleidoskopu (imaginární koule), pokračujte do části, která je zasvěcena Karlovi IV, navštivte Napoleona či Matku Terezu a prohlídku ukončete u Smetany či Dvořáka.

MUZEUM HODIN

Vzdálenost od hotelu: 300 m

Máte rádi historii a zajímá Vás vývoj hodinářského umění? Jestliže ano, přijeďte do muzea hodin na Karlštejně, kde můžete zjistit, jak se tento průmysl rozvíjel od 16. století až do dnešních moderních dob.

VELKÁ AMERIKA

Vzdálenost od hotelu: 5 km

Velká Amerika je vápencový lom na území obce Mořina v okrese Beroun v České republice v CHKO Český kras. Je největším ze skupiny zdejších lomů. Velikost lomu je asi 750×150 metrů. Hloubka lomu bývá udávána v rozmezí 67 až 80 m. Lom vytváří impozantní kaňon a je vyhledávaným turistickým místem. U východního konce lomu je v současné době parkoviště. Přibližně od roku 2008 vede podél severního okraje lomu žlutě značená pěší turistická trasa č. 6161 s několika vyhlídkovými plošinami, která k východnímu konci lomu přichází od Mořiny a od západního konce pokračuje k lomu Mexiko a kolem lomů západního systému pak směrem ke Karlštejnu.

KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ

Vzdálenost od hotelu: 10 km

Koněpruské jeskyně se nalézají uvnitř návrší Zlatý kůň nad obcí Koněprusy v CHKO Český kras. Koněpruské jeskyně jsou nejdelší jeskynní systém v Čechách. Jsou vyvinuty ve třech výškových úrovních s denivelací více jak 70 m. Jejich celková délka přesahuje 2 km, zpřístupněná trasa je dlouhá cca 620 m a její prohlídka trvá cca 1 hodinu. Koněpruské jeskyně jsou přístupné od 1. dubna do 31. října.

Speciální nabídka